گروه صنعتی پی خاک سنگ

لیست کامل تجهیزات عمومی آزمایشگاه به همراه کاربرد و شرح آزمایش(+مشاهده قیمت و خرید)

خلاصه مطالب:

منظور از تجهیزات عمومی آزمایشگاه تمامی وسایل و ابزارهای ضروری‌ای است که در تمامی آزمایشگاه‌ها وجود دارند. بیشتر آزمایشگاه‌ها برای انجام آزمایشات خود و تحقیقاتی که بر روی نمونه‌های مختلف انجام می‌دهند نیاز به تجهیزات و ابزارهای مختلفی دارند که دقت‌شان بالا بوده و بتوانند با استفاده از آنها تحقیقات آزمایشگاهی خود را انجام دهند. با توجه […]

منظور از تجهیزات عمومی آزمایشگاه تمامی وسایل و ابزارهای ضروری‌ای است که در تمامی آزمایشگاه‌ها وجود دارند. بیشتر آزمایشگاه‌ها برای انجام آزمایشات خود و تحقیقاتی که بر روی نمونه‌های مختلف انجام می‌دهند نیاز به تجهیزات و ابزارهای مختلفی دارند که دقت‌شان بالا بوده و بتوانند با استفاده از آنها تحقیقات آزمایشگاهی خود را انجام دهند.

با توجه به اینکه در آزمایشگاه خاک تحقیقات به صورت موثر بر روی خاک انجام می‌شود تمامی تجهیزات موجود از نیازهای مختلف آزمایشی پشتیبانی می‌کنند. به همین خاطر شناخت و آشنایی با این وسایل برای هر شخصی که در آزمایشگاه خاک و با آزمایش‌های مربوطه سر و کار دارد، لازم و ضروری خواهد بود. بنابراین با این راهنمای جامع ما همراه باشید تا با لیست کامل تجهیزات عمومی آزمایشگاه آشنا شویم.

فهرست مطالب

استفاده از تجهیزات عمومی آزمایشگاه مکانیک خاک

تجهیزات آزمایشگاهی موجود در آزمایشگاه خاک تقریباً در تمامی آزمایشگاه‌ها وجود دارد و در حوزه‌های مختلف از آن استفاده می‌شود. از جمله تجهیزات عمومی آزمایشگاه خاک می‌توان به آون، ساعت اندیکاتور، چگالی سنج، و مزور شیشه‌ای اشاره کرد.

شما میتوانید از صفحات زیر نیز دیدن فرمایید:

لیست کامل تجهیزات آزمایشگاه خاک به همراه قیمت

لیست کامل تجهیزات آزمایشگاه بتن به همراه قیمت

یکی از مهمترین مراحل تاسیس آزمایشگاه، خرید تجهیزات آزمایشگاهی است که گاهی به دلیل نامرغوب بودن محصولات، پس از مدتی استفاده دچار مشکل می‌شوند. به همین دلیل همیشه توصیه می‌کنیم که وسایل و تجهیزات مربوطه را از شرکت‌های معتبر تهیه کنید. زیرا سلامت تجهیزات و کارایی برای انجام آزمایش در اولویت قرار دارد. بنابراین هنگام خرید تجهیزات عمومی آزمایشگاه به فروشگاه‌هایی مراجعه کنید که وسایل مرغوب را با قیمت مناسب به شما عرضه کنند.

 

لیست تجهیزات عمومی آزمایشگاه

 

آون یکی از تجهیزات عمومی آزمایشگاه است که با قرار دادن وسایل مختلف در آن می‌توان آنها را با حرارت بالا خشک و استریل کرد. از این دستگاه در زمینه‌هایی همچون زمین شناسی، داروسازی و زیست شناسی استفاده می‌شود. این دستگاه قادر است دما را تا بالای ۳۰۰ درجه سانتیگراد افزایش دهد و از این طریق درصد رطوبت خاک را اندازه‌گیری کند. از جمله کاربردهای این تجهیزات می‌توان به مقاومت کششی، تغییر شکل، تاب‌آوری محصولات و تعیین درصد رطوبت خاک اشاره کرد.

با توجه به کاربردهای فراوانی که از این دستگاه می‌شود انواع مختلفی از آن تولید می‌شوند. که در شرکت پی خاک سنگ دو نوع آون ۵۵ لیتری با دریچه خروج بخار و آون ۵۵ لیتری شیماز برای فروش وجود دارند.

باسکول جزو آن دسته از تجهیزات آزمایشگاه خاک است که برای تعیین نسبت ماسه به ریزدانه خاک و همچنین مشخص کردن درصد خاک رس موجود در ماسه متورم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در زمان‌های گذشته باسکول‌ها تنها در نوع مکانیکی تولید می‌شدند، اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی باسکول‌ها به صورت دیجیتالی در بازار به فروش می‌رسند.

هنگام خرید این تجهیزات عمومی آزمایشگاه به این نکته توجه داشته باشید که هرچه باسکول از ظرفیت توزین بالاتری برخوردار باشد، دقت آن کاهش می‌یابد. انواع مختلف باسکول از لحاظ ظرفیت با یکدیگر متفاوت هستند که این محصول در فروشگاه پی خاک سنگ با ظرفیت ۵۰ کیلوگرم و دقت ۲ گرم به فروش می‌رسد.

یکی از پرکاربردترین تجهیزات عمومی آزمایشگاه ترازوها هستند که برای محاسبه دقیق وزن مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند. ترازوهای دیجیتال مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها جزو دقیق‌ترین ترازوها در این صنعت هستند که به جریان هوا نیز حساس بوده و حسگر توزین آنها می‌‌تواند تاثیرات آنها را محاسبه کند.

تفاوت انواع ترازوهای آزمایشگاهی در میزان دقت و حساسیت‌شان است که در آزمایشگاه فروشگاه پی خاک سنگ مدل‌های ۲ کیلوگرم، ۳۰ کیلوگرم و ۶۰۰ گرمی موجود هستند. شما هم می‌توانید برای خرید آنها به فروشگاه تجهیزات عمومی آزمایشگاه پی خاک سنگ مراجعه کنید و خرید خود را نهایی کنید.

چگالی سنج که به آن هیدرومتر نیز گفته می‌شود برای اندازه گیری سریع چگالی نسبت مایعات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله کاربردهای این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعیین دقیق چگالی
  • اندازه گیری چگالی مایعات چسبناک
  • تعیین چگالی مایعات مات

این دستگاه در آزمایشگاه خاک جهت خواندن عدد رسوب‌گذاری خاک‌های ریزدانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. شکل این دستگاه یک شیشه ارتفاع‌دار است که در انتهای آن حبابی بیضوی شکل قرار دارد. چگالی سنج H۱۵۲ موجود در پی خاک سنگ بر حسب گرم در لیتر خاک با گرم در ۱۰۰ سانتی‌متر مکعب خاک و از ۵ تا منفی ۶۰ درجه‌بندی شده است. دقت داشته باشید که این تجهیز آزمایشگاه عمومی برای دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و وزن مخصوص یک کالیبره تنظیم شده‌اند.

از این دستگاه جهت اندازه گیری خلاصی بین دو قطعه، تاب قطعات و پیچیدگی آنها استفاده می‌شود. این تجهیزات عمومی آزمایشگاه در دو مدل آنالوگ و دیجیتال با کورس و دقت متفاوت در بازار آزمایشگاه خاک به فروش می‌رسند که هم نوع آنالوگ و هم دیجیتال آن در فروشگاه پی خاک سنگ دارای دقت۰/۰۰۱ هستند.

مزور شیشه ای یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات آزمایشگاه عمومی است که برای اندازه گیری حجم معینی از محلول‌ها در آزمایش هیدرومتری خاک مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت مزورهای شیشه‌ای در لبه آنها است که برخی بدون لبه و برخی دیگر به صورت لبه‌دار به فروش می‌رسند.

دقت داشته باشید که مزور شیشه‌ای بسیار شبیه به لوله آزمایش بوده اما با این تفاوت که مزورهای آزمایشگاهی دارای یک سرباز و یک کفه بسته تخت هستند که به کمک آن می‌توانید شیشه را به صورت صاف بر روی سطح قرار دهید. از جمله مزایای این دستگاه می‌توان به دقت اندازه گیری بالا و مقاومت شیمیایی بیشتر آن اشاره کرد.

مشاهده قیمت و خرید تجهیزات عمومی آزمایشگاه

شرکت مهندسی مشاور پی خاک سنگ نزدیک به ۱۷ سال است که در حوزه تولید تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت داشته و دستگاه‌های دقیق و استانداردی را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد.

قیمت تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی نسبت به دقت آنها متفاوت بوده و ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف افزایش یا کاهش پیدا کنند. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از قیمت‌های تجهیزات عمومی آزمایشگاه به صفحه محصولات سایت پی خاک سنگ مراجعه کرده یا با شماره های زیر تماس بگیرید

۳۳۱۶۳۲۲۲ – ۰۲۱

۳۳۰۷۶۰۶۱ – ۰۲۱

اگر سوالی دارید همینجا از ما بپرسید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان به شما پاسخ دهند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مطلب امتیاز دهید
4.5/5
این مطلب را به اشتراک بگذارید

فهرست مطالب

13